Η λίστα ιστολογίων μου

Παρασκευή, 20 Ιουλίου 2018

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΡΙΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΡΙΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2018 - 2019
    Ανακοινώνεται, πως οι εμπρόθεσμες δηλώσεις ενεργείας των κριτών για την Περίοδο 2018 - 2019 είναι οι παρακάτω:

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΡΙΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2018 - 19
ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΑΛΕΒΙΖΑΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ Π
ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΑΝΤΩΓΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣ.
ΑΣΤΕΡΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΒΑΡΥΤΙΜΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ   ΠΑΝ.
ΒΟΥΖΟΥΚΟΥ ΜΑΡ.-Π.
ΒΟΥΛΩΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
ΓΑΛΑΝΗ  ΠΗΝΕΛΟΠΗ
ΓΙΑΓΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΓΙΟΒΑΝΟΥΔΑ ΜΠΟΥΖ.
ΓΚΑΝΑΛΑΣ ΠΕΤΡΟΣ
ΓΟΥΤΗ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ
ΓΡΟΥΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
ΔΑΓΔΗΛΕΛΗ ΛΑΜΠΡ.
ΔΑΟΥΛΤΖΗΣ ΑΘΑΝ.
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕ.
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘ.
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ Χ.
ΔΙΜΠΙΤΟΥΖΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΙΡΗ
ΕΛΕΥΘΕΡΑΚΟΥ ΑΙΚ.
ΖΑΦΕΙΡΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤ.
ΖΑΦΕΙΡΙΑΔΟΥ ΝΕΚΤ
ΖΗΔΙΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜ.
ΗΛΙΑΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΙΑΚΩΒΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΑΠ.
ΚΑΛΠΑΚΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΚΑΠΝΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΑΡΑΜΠΟΥΡΝΙΩΤΗ ΑΝ.
ΚΑΡΑΤΖΙΩΤΗΣ ΘΡΑΣ.
ΚΑΤΡΑΚΥΛΙΔΟΥ ΕΛ.
ΚΑΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΚΙΛΑΖΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΚΟΕΝ ΜΠΑΡΙ
ΚΟΛΟΚΥΘΑΣ ΝΙΚΟΣ
ΚΟΝΙΑΛΗ ΜΑΡΙΑ
ΚΟΝΤΟΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΥ ΦΡΟΣΩ
ΚΟΥΚΟΥΤΖΕΛΗΣ ΘΕΟΔ.
ΚΟΥΛΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΟΥΡΦΑΛΗ ΘΩΜΑΗ
ΚΡΑΝΤΑ ΑΝΤΩΝΙΑ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Α.
ΚΩΣΤΑΝΑΚΗ ΑΙΚ.
ΚΩΣΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΙΩ
ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙ
ΛΑΖΟΓΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
ΛΑΣΠΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
ΛΕΟΝΤΑΡΑ ΜΕΛΙΝΑ
ΛΙΟΥΤΣΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
ΜΑΡΒΑΚΗ  ΣΟΦΙΑ
ΜΑΡΒΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ
ΜΑΡΒΑΚΗΣ  ΚΩΣΤΑΣ
ΜΙΣΙΡΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ
ΜΙΣΙΡΛΟΓΛΟΥ ΓΡΗΓ.
ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ   ΓΕΩΡΓΙΑ
ΜΟΥΣΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΜΠΑΡΜΠΑΣ ΙΩΑΝ.
ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΜΠΕΛΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
ΜΠΕΝΑΚΗ ΑΙΚ.
ΜΠΕΝΑΚΗ ΝΙΚΟΛ.
ΜΠΟΥΡΝΑΣ ΕΥΑΓΓ.
ΝΕΔΑΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΝΤΑΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΝΤΟΥΒΑΛΕΤΗΣ ΔΗΜ

ΟΥΣΤΑΜΠΑΣΙΔΟΥ ΕΛΕ.
ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗ ΕΥΓ.
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ.
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙ Λ.
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞ.
ΠΑΡΑΔΕΙΣΗ ΑΘΗΝΑ
ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΕΥΦΡ.
ΠΙΣΚΙΟΥΛΗΣ ΗΛΙΑΣ
ΠΡΟΕΣΤΟΥ ΧΡΥΣΑ
ΡΑΜΠΑΝΤΙ  ΙΑΚΩΒΟΣ
ΣΑΚΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΑΚΑΡΟΓΛΟΥ ΑΓΓ.
ΣΑΛΙΜΠΑΣΟΓΛΟΥ ΕΜ.
ΣΑΜΑΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
ΣΑΡΑΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΗ
ΣΚΑΛΙΣΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΣΤΑΜΑΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Γ.
ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΑΝΝΑ
ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ  ΜΑΤ.
ΣΩΤΗΡΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΤΑΡΠΑΓΚΟΥ ΑΡΙΣΤ.
ΤΑΡΠΑΓΚΟΥ ΦΩΤ.
ΤΑΣΙΩΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
ΤΕΡΖΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
ΤΖΗΚΑ ΝΑΤΑΣΑ
ΤΟΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΤΟΥΚΜΕΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΤΣΑΚΑΛΑΚΗΣ ΧΡ.
ΤΣΙΟΥΜΛΕΚΗΣ ΑΧΙΛ.
ΤΣΙΡΑΚΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ
ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
ΦΩΣΤΗΡΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ
Χ’’ΙΩΑΝΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΧΑΛΚΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝ.
ΧΑΤΖΕΛΗΣ  ΜΑΡΚΟΣ
ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ  ΘΩΜΑΣ

Τετάρτη, 11 Ιουλίου 2018

Basketball Champions League: Η κλήρωση και οι αντίπαλοι των ελληνικών ομάδων


    Μπάμπεργκ (Γερμανία), Νίμπουρκ (Τσεχία), Ντιζόν (Γαλλία), Χάποελ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ), Φουενλαμπράδα (Ισπανία), Εσκισεχίρ (Τουρκία) και ο νικητής 22 θα είναι οι αντίπαλοι της ΑΕΚ στον Γ` Όμιλο της φάσης των ομίλων του Basketball Champions League, όπως προέκυψε από την κλήρωση που έγινε εχθές  (11/7).
    Ο ΠΑΟΚ στον Β` όμιλο θ` αντιμετωπίσει τις Βενέτσια (Ιταλία), Τενερίφη (Ισπανία), Οπάβα (Τσεχία), Χάποελ Χολόν (Ισραήλ), Βόνη (Γερμανία), νικητής 20 και το νικητής 19 από τα προκριματικά.
    Ακόμη ο Προμηθέας Πατρών θα έχει αντιπάλους στον Δ` Όμιλο τις Νεπτούνας Κλαϊπέντα (Λιθουανία), Μπεσίκτας (Τουρκία), Στρασμπούρ (Γαλλία), Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία), Ολίμπια Λουμπλιάνα (Σλοβενία), Οστάνδη (Βέλγιο) και το νικητή 24 από τα προκριματικά.
    Ο Άρης κληρώθηκε να αντιμετωπίσει τη Ντιναμό Τιφλίδας στον α` Προκριματικό γύρο. Ο πρώτος αγώνας θα γίνει στην πρωτεύουσα της Γεωργίας στις 20 Σεπτεμβρίου και ο επαναληπτικός στο «Nick Galis Hall» στις 22 του ίδιου μήνα. Σε περίπτωση πρόκρισης, ο Άρης θ` αναμετρηθεί στο β` προκριματικό γύρο με το νικητή της αναμέτρησης Πόρτο (Πορτογαλία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία), έχοντας μάλιστα το πλεονέκτημα έδρας.  Εφόσον καταφέρει να πάρει την πρόκριση και από τον β` προκριματικό γύρο, τότε θα αντιμετωπίσει την τσεχική Παρτούμπιτσε (πρώτο ματς στη Θεσσαλονίκη), η οποία κατέλαβε την 3η θέση στο περυσινό πρωτάθλημα της χώρας της.
    Εάν ο Άρης καταφέρει να περάσει στη φάση των ομίλων, τότε θα ενσωματωθεί στον Α` με αντιπάλους τις Λούντβιγκσμπουργκ (Γερμανία), Μπάνβιτ (Τουρκία), Αβελίνο (Ιταλία), Βέντσπιλς (Λετονία), Άνβιλ (Πολωνία), Λε Μαν (Γαλλία) και νικητής 21 από τα προκριματικά.
Οι κληρώσεις:
Πρώτος προκριματικός γύρος (20/9-22/9)
1.
Λέστερ (Μ. Βρετανία)-Μπάκεν Μπέαρς (Δανία)
2.
Φρίμπουργκ Ολιμπίκ (Ελβετία)-Άβτοντορ Σάρατοφ (Ρωσία)
3.
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Αντβέρπ (Βέλγιο)
4.
Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Άρης
5.
Νόρκεπινγκ Ντόλφινς (Σουηδία)-Εστουδιάντες (Ισπανία)
6.
Κάρχου (Φινλανδία)-Οραντέα (Ρουμανία)
7.
Καντού (Ιταλία)-Σζολνόκι Ολάι (Ουγγαρία)
8.
Χάποελ Τελ Αβίβ (Ισραήλ)- Σαρλερουά (Βέλγιο)
9.
Σιαουλιάι (Λιθουανία)-Λουκόιλ (Βουλγαρία)
10.
Τορούν (Πολωνία)-Τσμόκι Μινσκ (Λευκορωσία)
11.
Πόρτο (Πορτογαλία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)
12.
Πρίστινα (Κόσοβο)-Γκρόνιγκεν (Ολλανδία)
Δεύτερος προκριματικός γύρος (25/9-28/9)
13.
Νικητής 7 (Καντού-Σζολνόκι Ολάι)-Νικητής 3 (ΑΕΚ Λάρνακας-Αντβέρπ)
14.
Νικητής 10 (Τορούν-Τσμόκι Μινσκ)-Νικητής 5 (Νόρκεπινγκ Ντόλφινς-Εστουδιάντες)
15.
Νικητής 9 (Σιαουλιάι-Λουκόιλ)-Νικητής 6 (Καρχού-Οραντέα)
16.
Νικητής 8 (Χάποελ Τελ Αβίβ-Σαρλερουά)-Νικητής 1 (Λέστερ-Μπάκεν Μπέαρς)
17.
Νικητής 11 (Πόρτο-Νίζνι Νόβγκοροντ)-Νικητής 4 (Ντιναμό Τιφλίδας-Άρης)
18.
Νικητής 12 (Πρίστινα-Γκρόνινγκεν)-Νικητής 2 (Φρίμπουρκ Ολιμπίκ-Άβτοντορ Σάρατοφ)
Τρίτος προκριματικός γύρος (1/10-4/10):
19. Νικητής 18-Σακάρια (Τουρκία)
20.
Νικητής 15-Ναντέρ (Γαλλία)
21.
Νικητής 16-Μούρθια (Ισπανία)
22.
Νικητής 13-Λιετκαμπέλις (Λιθουανία)
23.
Νικητής 17-Παρντουμπίτσε (Τσεχία)
24.
Νικητής 14-Μπαϊρόιτ (Γερμανία)
Φάση Ομίλων
Α` Όμιλος:
Λούντβιγκσμπουργκ (Γερμανία), Μπάνβιτ (Τουρκία), Αβελίνο (Ιταλία), Βέντσπιλς (Λετονία), Άνβιλ (Πολωνία), Λε Μαν (Γαλλία), Νικητής 21, Νικητής 23
Β` Όμιλος: ΠΑΟΚ, Βενέτσια (Ιταλία), Τενερίφη (Ισπανία), Οπάβα (Τσεχία), Χάποελ Χολόν (Ισραήλ), Βόνη (Γερμανία), Νικητής 20, Νικητής 19
Γ` Όμιλος: ΑΕΚ, Μπάμπεργκ (Γερμανία), Νίμπουρκ (Τσεχία), Ντιζόν (Γαλλία), Χάποελ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ), Φουενλαμπράδα (Ισπανία), Εσκισεχίρ (Τουρκία), Νικητής 22
Δ` Όμιλος: Προμηθέας Πατρών, Νεπτούνας Κλαϊπέντα (Λιθουανία), Μπεσίκτας (Τουρκία), Στρασμπούρ (Γαλλία), Βίρτους Μπολόνια (Ιταλία), Ολίμπια Λουμπλιάνα (Σλοβενία), Οστάνδη (Βέλγιο), Νικητής 24