Η λίστα ιστολογίων μου

Πέμπτη, 7 Δεκεμβρίου 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 9 ΕΩΣ 13 ΔΕΚ 2017



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 9 ΕΩΣ 13 ΔΕΚ  2017

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 9 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο ΚΓ Μ.ΜΕΡΚΟΥΡΗ                             16:30   ΡΕΘΥΜΝΟ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
Διαιτητές: Καρακατσούνης-Δεσλής-Καλδίρης
Κομισάριος: Μαγγανάς
Γήπεδο ΔΚΓ ΗΛΙΔΑΣ                                      18:30   ΚΟΡΟΙΒΟΣ  -  ΠΑΟΚ     
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ.-Τσώνος-Ζαχαρής
Κομισάριος: Πίγκας
Γήπεδο Κ.Γ. ΛΑΥΡΙΟΥ                                      18:30   ΛΑΥΡΙΟ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Διαιτητές: Αναστόπουλος-Διαμαντής-Συμεωνίδης
Κομισάριος: Ελευθεριάδης
Γήπεδο ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ                                  18:30   ΚΟΛΟΣΣΟΣ   -  ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΦΑΡΟΣ       
Διαιτητές: Ψαριανός-Τσούνας-Κάρδαρης
Κομισάριος: Ξανθός
Γήπεδο ΔΚΓ ΤΡΙΚΑΛΩΝ                                18:30   ΤΡΙΚΑΛΑ - ΚΥΜΗ 
Διαιτητές: Σώμος-Μαγκλογιάννης-Μαλαμάς
Κομισάριος: Μιναρετζόπουλος
ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                                17:00  ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Διαιτητές: Πηλοϊδης-Παναγιώτου-Τσαρούχα
Γραμματεία:  Βουζούκου – Αλεξανδρόπουλος – Σκαλιστής - Μιχαηλίδου
Κομισάριος: Σιμητόπουλος
Γήπεδο ΟΑΚΑ                                                 19:00  ΑΕΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Διαιτητές: Σχινάς-Μάνος-Ανδρικόπουλος
Κομισάριος: Βιδάλης/Ορφανός

ΛΟΙΠΕΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 9 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
Γήπεδο Νεάπολης Λαρ.                               17:00  ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ -  ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
Διαιτητές: Παφίλης-Ξενικάκης-Τσιαπλής
Κομισάριος: Μπεκιάρης
Γήπεδο ΑΓ. ΘΩΜΑ ΑΜΑΡ.                           17:00  ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ  
Διαιτητές: Θεονάς-Παπαθανασίου-Ζακεστίδης
Κομισάριος: Κορασίδης
Γήπεδο ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ                                    17:00  ΗΡΑΚΛΗΣ - ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Πιτσίλκας Β.-Ταρενίδης Κ
Γραμματεία:  Παραδείση – Ανανιάδης - Λεονταρά
Κομισάριος: Παπαγεωργίου
Γήπεδο ΑΝΤ. ΤΡΙΤΣΗΣ                                  17.00 ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ -  ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Μπούκας-Χρηστίδης Ηλ
Κομισάριος: Άκελ
Γήπεδο Α.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ                           17:00   ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ -  ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
Διαιτητές: Καραβίτης-Μηλαπίδης-Ορφανός Ιορδ
Κομισάριος: Ντίνος
Γήπεδο ΤΡΙΠΟΛΗΣ                                      17:00   ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΑΜΥΝΤΑΣ  
Διαιτητές: Παντελίδης-Δημόπουλος-Καρακάσης
Κομισάριος: Κουκάκης
Γήπεδο ΑΓΙΑΣ                                              17:00   ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ  -  ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Ευφραιμίδης-Τζιοπάνος
Κομισάριος: Βαρνάς
Γήπεδο ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                                    17:00   ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
Διαιτητές: Μπήτης-Λόρτος-Τζίμα
Κομισάριος: Τέγα

ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017
Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ                               17:00  ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-  ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ.
Διαιτητές: Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης
Κομισάριος: Μήτσιου
Γήπεδο ΦΑΡΣΑΛΩΝ                                  17:00  ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης
Κομισάριος: Μανάσης
Γήπεδο ΑΡΝΑΙΑΣ                                       17:00  ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ -  ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
Διαιτητές: Φακίτσας-Δολγύρας
Κομισάριος: Δροσόπουλος
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΕΥΚΩΝ                              17:00  ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ  -  ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.
Διαιτητές: Δημάδης-Παπαγεωργίου
Γραμματεία:  Σακαλής- Κράντα - Χρηστίδης
Κομισάριος: Τσιοπάνος
Γήπεδο ΑΝΑΤΟΛΙΑ                                    17:00  ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ
Διαιτητές: Γερακίνης-Καλογερόπουλος
Γραμματεία:  Ντουβαλέτης – Κωστής - Βουλώνη
Κομισάριος: Γκούμας
Γήπεδο ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                             17:00  ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ -  ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ
Διαιτητές: Λογοθέτης-Τσακαλογιάννης
Κομισάριος: Μπέστιας
Γήπεδο ΧΡ.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ                   17:00  ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Σιταρίδης
Κομισάριος: Σαλικίδης

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (3ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΠΡΕΒΕΖΑ                                 17:00    ΝΙΚΟΠΟΛΗ  - ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ.
Διαιτητές: Παζόλης-Γκούτας
Κομισάριος: Μιζίκος
Γήπεδο ΕΑΚ ΚΕΡΚΥΡΑΣ                     15:00  ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡ. -  ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚ.
Διαιτητές: Παπανικολάου Γ.-Ιορδανίδης
Κομισάριος: Καραλής
Γήπεδο ΔΑΚ Δ. ΒΙΚΕΛΑΣ          17:00   ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡ. - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Διαιτητές: Τσοκόλης-Λουλουδιάδης
Κομισάριος: Καλότσης
Γήπεδο ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ                     17:00    ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. -  ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Διαιτητές: Τσούλης-Σελεβός
Κομισάριος: Πλεξίδας
Γήπεδο ΔΑΚ ΙΩΝΙΑΣ Θ.                       17:00    ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ - ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Διαιτητές: Καρακώστας-Κοντογιάννης
Γραμματεία:  Ταρπάγκου Φ. – Γούτη - Σακάρογλου
Κομισάριος: Πολυχρονίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΕΡΑΙΑΣ                         17:00    ΖΕΦΥΡΟΣ 02 - ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Λελούδας
Γραμματεία:  Μπενάκη Ν. – Δρακοπούλου – Βασιλείου
Κομισάριος: Δέλλας

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (4ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ                             18:00  ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ  - ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ
Διαιτητές: Γαζέτας-Παπαθανασίου
Κομισάριος: Θωμόπουλος
Γήπεδο ΜΙΜΗΣ ΤΣΙΚΙΝΑΣ           19:00  ΧΑΝΘ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
Διαιτητές: Φουτζήλας-Πετανίδου
Γραμματεία:  Μπενάκη Α. – Κούλλιας - Κοέν
Κομισάριος: Αστρεινίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΣΙΝΔΟΥ                           18:00  ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ - ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
Διαιτητές: Ντόκας-Χατζηχαρίσης
Γραμματεία:  Διμπιτούζης Π. – Ηλιάσκος - Πισκιούλης
Κομισάριος: Παραλικίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ                 18:00   ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ -  ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ
Κομισάριος: Γκουρτζελίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ          17:00  ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ - ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
Διαιτητές: Εκιζόγλου-Λαδάς
Γραμματεία:  Δαουλτζής – Μαρβάκη Ι. – Μαρβάκη Σ.
Κομισάριος: Παπαδόπουλος Ν
Γήπεδο Μ Ε Ν Τ                                 17:00  ΜΕΝΤ - ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Τζιοπάνος Γ.
Γραμματεία:  Κωστανάκη – Κιλαζίδου - Σταματογιάννης
Κομισάριος: Σακελλαρίου
Γήπεδο ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ                      18:00  ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ. - ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωάν.-Καρκαλέτσης
Γραμματεία:  Διαμαντοπούλου – Αρβανιτίδης – Χ΄΄Ιωάννου -
Κομισάριος: Λαδένης
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γήπεδο  Δ. ΚΑΛΤΣΑΣ                          14:30  ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  - ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
Διαιτητές: Ρίζος-Μαρίγλη
Κομισάριος: Γολεγού
Γήπεδο  Γ,ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ                    13:00  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  
Διαιτητές: Λύρας-Αντωνιάδης
Κομισάριος: Μπεσκάκη
Γήπεδο  ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟΥ                        14:00  ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  -  ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ  
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπαγερίδης
Γραμματεία:  Γαλάνη – Στεφανίδου - Μισιρλόγλου
Κομισάριος: Φωτιάδης
Γήπεδο Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ                          13:00  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  -  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 
Διαιτητές: Τσαχάκης-Τσολάκος
Κομισάριος: Μουζάκης Στ
Γήπεδο ΠΑΛΑΙΟ ΚΛ.ΑΓ.ΔΗΜ.           14:00  ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.
Διαιτητές: Τσάτσης-Κώτσου
Κομισάριος: Σταματόπουλος
Γήπεδο  Π.ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ                      14:00  ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ. -  ΠΑΟΚ
Διαιτητές: Νάστος-Ροδίτης
Κομισάριος: Ηπιώτης
  
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
Γήπεδο Ν.ΡΥΣΙΟΥ                                     14:00    ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Γραμματεία:  Πασχαλίδου – Μούστος - Αλεβιζάτος
Κομισάριος: Βαφείδης
Γήπεδο ΣΙΔ.ΣΤΑΘΜΟΥ                             14:00    ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ  -  ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ.
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Κομισάριος: Βάτσιος
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΥΛΑΙΑΣ                             13:30     ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ -  ΗΡΑΚΛΗΣ
Διαιτητές: Γραικός-Μαλταίσιος
Γραμματεία:  Λαζόγλου – Ζηδιανάκης - Παληογιάννη
Κομισάριος: Ανδρίτσος
Γήπεδο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                           12:00      ΑΡΗΣ  -  ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ
Διαιτητές: Μπάρδας-Αγαγιώτου
Γραμματεία:  Τόλιου – Ιακωβίδου - Κολοκυθάς 
Κομισάριος: Τοζακίδης
Γήπεδο ΜΙΚΡΑΣ Α                                   13:30     ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ -  ΟΛΥΜΠΙΑ   ΛΑΡ.
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Παναγιωτίδης
Γραμματεία:  Σωτηριάδου – Καραγεωργόπουλος - Κόντος
Κομισάριος: Λαδόπουλος
Γήπεδο ΕΑΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ              13:30    ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ -  ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ.
Διαιτητές: Αβραμίδου-Μπούγλος
Γραμματεία:  Τσακαλάκης – Μπάρμπας - Μπεκιάρης
Κομισάριος: Καυχίτσας

ΤΕΤΑΡΤΗ 13 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο ΠΑΟΚ                                 19:30 (;)        ΠΑΟΚ - MHP Riesen Ludwigsburg
Γραμματεία:  Τσιρακίδου – Μπουρνάς – Παπαδόπουλος Κ. - Τασιώνα
Κομισάριος:  




ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
        Να ενημερώνονται όλοι ότι.    
…….Στους Διεθνείς αγώνες, οι κριτές πρέπει να είναι στο γήπεδο μιάμιση ώρα ( 90 λεπτά ) πρίν από την έναρξη του αγώνα, για συντονισμό με διαιτητές και κομισάριο.
…..Στους αγώνες της Α1 Εθνικής κατηγορίας ανδρών και Διεθνείς, οι κριτές θα φορούν μαύρο σακκάκι, λευκό πουκάμισο και  γραβάτα, εκτός και αν η γηπεδούχος έχει δικές της μπλούζες που διαθέτει μόνο για τον αγώνα.
…..Σε όλους τους αγώνες Εθνικών Κατηγοριών  και Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών θα φορούν τους μέν ανοιξιάτικους και καλοκαιρινούς μήνες ασπρο πουκαμισο ή μπλουζακι , τους δε χειμερινούς σκούρο μπλέ μπουφάν.      
….  Υπενθυμίζεται η υποχρέωση, εάν κάποιος κριτής δεν έχει παρουσιαστεί 20 λεπτά πρίν από την έναρξη του αγώνα, ο χειριστής των 24’’ πρέπει να ενημερώνει οπωσδήποτε για την μη παρουσίαση.
….Δέν επιτρέπεται η αλλαγή καθηκόντων μεταξύ των οριζομένων κριτών.
….Κατα τη διάρκεια του αγώνα, ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ.