Η λίστα ιστολογίων μου

Πέμπτη, 8 Νοεμβρίου 2018

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 10 ΕΩΣ 15 ΝΟΕ 2018


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 10 ΕΩΣ 15 ΝΟΕ  2018

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018
Γήπεδο Κ.Γ. "ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ’’           15:45   ΡΕΘΥΜΝΟ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ         
Διαιτητές:  Σχινάς-Σώμος-Καλδίρης
Κομισάριος:  Μαχαιριανάκης
Γήπεδο ΒΕΝΕΤΟΚΛΕΙΟ                               15:45  ΚΟΛΟΣΣΟΣ - ΑΡΗΣ
Διαιτητές:  Κορομηλάς-Παναγιώτου-Θεονάς
Κομισάριος:  Μηναρετζόπουλος
Γήπεδο ΠΑΟΚ                                               18:00   ΠΑΟΚ - ΚΥΜΗ      
Διαιτητές:  Καρακατσούνης-Τσώνος-Μαλαμάς
Γραμματεία:  Κουκουβίνου – Βαρυτιμίδης – Σκαλιστής - Κράντα
Κομισάριος:  Μήτσιου
Γήπεδο ΟΑΚΑ                                               18:00   ΑΕΚ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Διαιτητές:  Μάνος-Πουρσανίδης Κ.-Ραχιώτης
Κομισάριος:  Τεφτίκης
ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018
Γήπεδο Κ.Γ. "Α.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ"                 16:05  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΗΦΑΙΣΤΟΣ. 
Διαιτητές:  Παπαπέτρου-Μπήτης-Τζαφλέρης
Κομισάριος:  Ελευθεριάδης
Γήπεδο ΣΕΦ                                                  17:00  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΛΑΥΡΙΟ
Διαιτητές:  Συμεωνίδης-Σταματόπουλος-Τζιοπάνος
Κομισάριος:  Ορφανός Γ
ΔΕΥΤΕΡΑ 12 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018
Γήπεδο Κ.Γ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ                            17:00  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Διαιτητές:  Τσαρούχα-Διαμαντής-Παπαθανασίου
Κομισάριος:  Ντίνος


ΛΟΙΠΕΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
Γήπεδο ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ                                      17:00   ΕΥΡΩΠΗ 87  -  ΚΟΡΟΙΒΟΣ      
Διαιτητές:  Ξενικάκης-Καλογερόπουλος Λ.-Ντούρας
Κομισάριος:  Γκούμας
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ                              17:00  ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ
Διαιτητές:  Παγώνης-Ευφραιμίδης-Ζαχαρής
Κομισάριος:  Κηπουρίδης
Γήπεδο ΠΕΡΙΒΟΛΑΣ                                      17:00   ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ -  ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ        
Διαιτητές:  Μπίκας-Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
Κομισάριος:  Κωστής
Γήπεδο ΑΓ.ΘΩΜΑ ΑΜΑΡ                              17:00  ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ -  ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡ.
Διαιτητές:  Κωνσταντινόπουλος-Τσαχάκης-Τσολάκος
Κομισάριος:  Δούκας
Γήπεδο ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                                      17:00   ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ -  ΑΜΥΝΤΑΣ     
Διαιτητές:  Παντελίδης-Τζίμα-Θεοδώρου
Κομισάριος:  Τέγα
Γήπεδο ΨΥΧΙΚΟΥ                                          17:00  ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ
Διαιτητές:  Σκούτας-Κάρδαρης-Ορφανός Ιορδ
Κομισάριος:  Σταύρου
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ                             17:00  ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ  -  ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
Διαιτητές:  Παφίλης-Ταρενίδης Στ.-Λόρτος
Κομισάριος:  Βαρνάς
Γήπεδο ΔΑΚ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                       17:00   ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ.   
Διαιτητές:  Βαρδάλος-Αναστόπουλος-Δαρλαμήτσος
Κομισάριος:  Πατσαντζόπουλος

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γήπεδο ΜΙΛΩΝΑ                                     19:30   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  -  ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  
Διαιτητές:  Φραγκούλη-Τεφτίκης
Κομισάριος:  Πόθου
ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018
Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
Γήπεδο Μ.ΤΣΙΚΙΝΑΣ                                     17:00   ΧΑΝΘ -  ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΧΑΛΚ.       
Διαιτητές:  Σιμητόπουλος-Κοϊμτζόγλου
Γραμματεία:  Λαζόγλου – Ζηδιανάκης – Βασιλείου
Κομισάριος:  Δροσόπουλος
Γήπεδο ΓΕΦΥΡΑΣ                                        17:00   ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ -  ΕΣΠΕΡΟΑ ΛΑΜ.         
Διαιτητές:  Παπαγερίδης-Ντόγκας
Γραμματεία:  Τσακαλάκης – Ανανιάδης - Χατζέλης
Κομισάριος:  Παραλυκίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΒΙΚΕΛΑΣ                                17:00  ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β –   ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
Διαιτητές:  Φουτζήλας-Αγραφιώτης Ιωάν
Κομισάριος:  Μελανίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ                              17:00   ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚ. 
Διαιτητές:  Τσιαπλής-Κατωτικίδης
Κομισάριος:  Μπέστιας
Γήπεδο ΦΑΡΣΑΛΩΝ                                   17:00  ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ. 
Διαιτητές:  Ελευθεριάδης-Εκιζογλου
Κομισάριος:  Μανάσης
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΕΥΚΩΝ                               17:00   ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ  -  ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ              
Διαιτητές:  Δημάδης-Μπακάλης
Γραμματεία:  Τόλιου – Χαλκίδης - Γούτη
Κομισάριος:  Παπαγεωργίου
Γήπεδο ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ                               17:00   ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΑΝΑΤΟΛΙΑ       
Διαιτητές:  Τσουμαχίδης-Παπανικολάου
Κομισάριος:  Δραγκίογλου
Γήπεδο ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ                   17:00  ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚ.
Διαιτητές:  Γερακίνης-Φακίτσας
Κομισάριος:  Μπρίγκος
Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (3ος ΟΜΙΛΟΣ)
Γήπεδο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                     17:00  ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ
Διαιτητές:  Παζώλης-Γεωργούλης
Κομισάριος:  Τσιγκέλης
Γήπεδο ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ                         17:00   ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. – ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ         
Διαιτητές:  Γραικός-Κολοκυθάς
Κομισάριος:  Ελευθεριάδης
Γήπεδο ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ                            17:00  ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ -  ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 
Διαιτητές:  Σαρακενίδης-Χρυσάφης
Γραμματεία:  Μπενάκη Α. – Ντάγκας - Λεονταρά
Κομισάριος:  Δέλλας
Γήπεδο ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ                              18:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. -  ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ.
Διαιτητές:  Ταρενίδης Κ.-Παπαγεωργίου
Κομισάριος:  Γκουντέλιας
Γήπεδο ΜΠΑΡΑΣ                                      17:00   ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ       
Διαιτητές:  Κοντογιάννης-Γκέκας
Κομισάριος:  Χλωρός
Γήπεδο ΠΡΕΒΕΖΗΣ                                   17:00   ΝΙΚΟΠΟΛΗ  - ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΟΣ  
Διαιτητές:  Μαντήλας-Σταθόπουλος
Κομισάριος:  Μυζίκος

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (4ος ΟΜΙΛΟΣ)
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ                 18:00  ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. - ΜΕΝΤ
Διαιτητές:  Τζιοπάνος Γ.-Δέλλας
Γραμματεία:  Βουλώνη – Μπέλλου - Κωστοπούλου
Κομισάριος:  Κασαπίδης
Γήπεδο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                        18:00   ΜΑΚΑΜΠΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ        
Διαιτητές:  Πράττος-Σελεβός
Γραμματεία:  Καραμπουρνιώτη Κολοκυθάς – Κουκουζέλης – Διμπιτούζης Α.
Κομισάριος:  Σακελλαρίου
Γήπεδο Χ.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ                  15:30  ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ. 
Διαιτητές:  Λουλουδιάδης-Βασιλόπουλος
Κομισάριος:  Σαλικίδης
Γήπεδο 11ο ΔΗΜ. ΣΧΟΛ.  ΕΥΟΣΜΟΥ   18:00   ΔΕΚΑ -  ΒΑΟ       
Διαιτητές:  Γαζέτας-Παπαθανασίου
Γραμματεία:  Σαμαρά – Κόνιαλη - Καλπακίδου
Κομισάριος:  Αστρεινίδης
Γήπεδο Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ                      18:00   ΠΟ Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΙΝΗΣ           
Διαιτητές:  Κουκουλεκίδης-Θρασυβουλίδης
Κομισάριος:  Θωμόπουλος
Γήπεδο ΔΑΚ ΕΥΟΣΜΟΥ                     18:00  ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ - ΖΕΦΥΡΟΣ
Διαιτητές:  Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης
Γραμματεία:  Ζαφειριάδου Α. – Γαλάνη – Μαρβάκη Ι.
Κομισάριος:  Παπαδόπουλος Ν.
Γήπεδο Φ. ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ                      18:00   ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ -  ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ         
Διαιτητές:  Καλέσης-Λαδάς
Κομισάριος:  Σαλικίδης
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γήπεδο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                      15:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  - ΔΑΦΝΗ          
Διαιτητές:  Δόγλυρας-Καλογριάς
Κομισάριος:  Βιδάλης
Γήπεδο ΕΣΠΕΡΟΥ                                12:30   ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ  -  ΠΑΟΚ    
Διαιτητές:  Κοντίλης-Χριστινάκης
Κομισάριος:  Σαμαρτζή
Γήπεδο ΣΠΟΡΤΙΓΚ                                 13:00  ΣΠΟΡΤΙΓΚ -   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ.
Διαιτητές:  Ορφανός Εμ.-Σιδέρης
Κομισάριος:  Ντάβαρης
Γήπεδο Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ                      13:00  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ -  ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΟΣ    
Διαιτητές:  Κυριακόπουλος-Μαρίγλη
Κομισάριος:  Ηπιώτης
Γήπεδο ΚΑΛΥΒΙΩΝ                                17:30   ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΗΡΑΚΛΗΣ     
Διαιτητές:  Τσακαλογιάννης-Μαραγκάκης
Κομισάριος:  Τζουβάρας
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΟΜΙΛΟΣ Β΄)
Γήπεδο Δ.ΚΡΑΧΤΙΔΗΣ                          12:00   ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ -  ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ       
Διαιτητές:  Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας
Κομισάριος:  Στουπίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ                 12:00   ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜ.-  ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡ.  
Διαιτητές:  Ισιγώνης-Γιαννούλης Αν.
Γραμματεία:  Κοέν - Ντουβαλέτης – Πασχαλίδου   
Κομισάριος:  Τοζακίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΣΕΡΡΩΝ                           13:00  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Διαιτητές:  Τσαρδούλιας-Ηλιόπουλος
Κομισάριος:  Γιαβρής
Γήπεδο ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟΥ                         13:30   ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ.         
Διαιτητές:  Λαϊδης-Τσάνταλη
Γραμματεία:  Ταρπάγλου Α. – Μισιρλόγλου - Καλογιαννίδης
Κομισάριος:  Φωτιάδης
Γήπεδο ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ                          12:00  ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡ.- ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ 
Διαιτητές:  Λυγούρας-Κουφούδης
Γραμματεία:  Αρβανιτίδης - Σωτηριάδου – Κατσής
Κομισάριος:  Βαφείδης
Γήπεδο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                         12:00   ΑΡΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.
Διαιτητές:  Τοπαλίδης-Παπαδόπουλος Γρ
Γραμματεία:  Λάσπα – Καπνοπούλου Ταρπάγκου Φ.– Μαρβάκη Σ.
Κομισάριος:  Ανδρίτσος

ΤΕΤΑΡΤΗ 14 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018     ΠΡΟΣΟΧΗ!
Γήπεδο ΠΑΟΚ                                        19:30  ΠΑΟΚ – FRIBOURG OLYMPIC
Διαιτητές:  ΧΧ
Γραμματεία:  Προεστου –Γρούτα – Τασιώνα - Πισκιούλης
Κομισάριος:  ΧΧ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2018
Γήπεδο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                         19:00  ΑΡΗΣ - BC DNIPRO
Διαιτητές:  ΧΧ
Γραμματεία:  Τσιρακίδου – Βουδούρης – Χρηστίδης - Μπουρνάς
Κομισάριος:  ΧΧ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
        Να ενημερώνονται όλοι ότι.    
…….Στους Διεθνείς αγώνες, οι κριτές πρέπει να είναι στο γήπεδο μιάμιση ώρα ( 90 λεπτά ) πρίν από την έναρξη του αγώνα, για συντονισμό με διαιτητές και κομισάριο.
…..Στους αγώνες της Α1 Εθνικής κατηγορίας ανδρών και Διεθνείς, οι κριτές θα φορούν μαύρο σακκάκι, λευκό πουκάμισο και  γραβάτα, εκτός και αν η γηπεδούχος έχει δικές της μπλούζες που διαθέτει μόνο για τον αγώνα.
…..Σε όλους τους αγώνες Εθνικών Κατηγοριών  και Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών από 3/2/2018  θα φορούν την μπλούζα του Συνδέσμου ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ.      
….  Υπενθυμίζεται η υποχρέωση, εάν κάποιος κριτής δεν έχει παρουσιαστεί 20 λεπτά πρίν από την έναρξη του αγώνα, ο χειριστής των 24’’ πρέπει να ενημερώνει οπωσδήποτε για την μη παρουσίαση.
….Δέν επιτρέπεται η αλλαγή καθηκόντων μεταξύ των οριζομένων κριτών.
….Κατα τη διάρκεια του αγώνα, ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ.