Η λίστα ιστολογίων μου

Πέμπτη, 16 Φεβρουαρίου 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 18 ΕΩΣ 22 ΦΕΒ 2017





ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΑΠΟ 18 ΕΩΣ 22 ΦΕΒ  2017

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017
ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΝΔΡΩΝ
Γήπεδο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ                                                17:00   ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ   
Διαιτητές: Σχινάς-Αναστόπουλος-Παναγιώτου
Γραμματεία:  Κράντα – Βασιλείου – Αλεξανδρόπουλος - Μαρβάκης
Κομισάριος:  Σιμητόπουλος-Γκούμας

ΛΟΙΠΕΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
Γήπεδο ΥΜΗΤΤΟΥ                                       17:00  ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
Διαιτητές: Παντελίδης, Μάλαμας, Πιτσίλκας Β.
Κομισάριος: Ελευθεριάδης
Γήπεδο ΑΝΤ.ΤΡΙΤΣΗΣ                                 17:00  ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ -  ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ
Διαιτητές: Βαρδάλος, Δαρλαμήτσος, Λιότσος
Κομισάριος: Κορασίδης
Γήπεδο ΤΡΙΠΟΛΗΣ                                        17:00   ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
Διαιτητές: Ψαριανός, Διαμαντής, Θεοδωρόπουλος
Κομισάριος: Κουκάκης
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.                            15:00   ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΙΩΝ 1928 - ΗΡΑΚΛΗΣ
Διαιτητές: Μπήτης, Τσιαπλής, Παπαγερίδης
Κομισάριος: Σταμάτης Γ
Γήπεδο ΑΘΛ.Κ. "ΔΑΙΣ¨"                               17:00   ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ  
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α., Κωνσταντινόπουλος, Ξέρας
Κομισάριος: Παλάτος
Γήπεδο ΕΣΠΕΡΟΥ                                        17:00   ΕΘΝΙΚΟΣ  - ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Τσαχάκης, Μαραμής
Κομισάριος: Ορφανός
Γήπεδο Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ                                   17:00  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 
Διαιτητές: Καλδίρης, Καρδάρης, Μηλαπίδης
Κομισάριος: Βιδάλης
Γήπεδο ΙΧΘ.ΚΕΡ."Π.ΝΙΚΟ                            17:00   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ. - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
Διαιτητές: Σταματόπουλος, Καρακάσης, Κώτσου
Κομισάριος: Καρούσης
           

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  
Γήπεδο Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ                  16:00  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.
Διαιτητές: Αναστασίου, Γαρίνη
Κομισάριος: Μπεσκάκη

ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017
Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΣΙΔ.ΣΤΑΘΜΟΥ                                17:00  ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ - ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
Διαιτητές: Φακίτσας, Ζαχαρής
Κομισάριος: Σάμαλης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ                           17:00  ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Διαιτητές: Σιταρίδης, Δαμίγος
Κομισάριος: Κηπουρίδης
Γήπεδο ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.                                     17:00  ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ -  ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου
Κομισάριος: Βαρνάς
Γήπεδο ΔΑΚ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ                      17:00  ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ.- ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧ. 
Διαιτητές: Σκούτας, Πολυχρόνης
Κομισάριος: Πίγκας
Γήπεδο Μ.ΤΣΙΚΙΝΑΣ ( ΧΑΝΘ)                     17:00  ΧΑΝΘ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ
Διαιτητές:  Θεοδώρου, Φουτζήλας
Γραμματεία:  Κιλαζίδου – Βουλώνη - Κωστοπούλου
Κομισάριος:  Παπαγεωργίου
Γήπεδο ΑΝΑΤΟΛΙΑ                                    17:00  ΑΝΑΤΟΛΙΑ -  ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
Διαιτητές:  Τζιόπανος Ν., Πετανίδου
Γραμματεία:  Κούρφαλη – Βουζούκου - Προεστού
Κομισάριος:  Σακελαρίου
Γήπεδο ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ                                  17:00  ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ -  ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
Διαιτητές:  Παπαδόπουλος Θ., Ταρενίδης Κ.
Κομισάριος:  Τέγα
Γήπεδο ΔΑΚ ΒΙΚΕΛΑΣ                              17:00  ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡ. - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
Διαιτητές:  Γερακίνης, Καλογερόπουλος
Κομισάριος:  Καλότσης

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (3ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ                      17:00    ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. - ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Διαιτητές:  Κέτουλας, Δολγύρας
Γραμματεία:  Ζηδιανάκης – Μούστος - Ράμπαντι
Κομισάριος:  Παπαδόπουλος Ν
Γήπεδο ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ                           17:00   ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ - ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Βασιλόπουλος
Κομισάριος: Μπαταούλα
Γήπεδο ΦΑΡΣΑΛΩΝ                                 17:00  ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝ.
Διαιτητές: Ντόγκας, Σαρακενίδης
Κομισάριος: Αγορογιάννης
Γήπεδο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                      17:00  ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ -  ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒ.
Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου
Κομισάριος: Τζιμογιάννης
Γήπεδο ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ                           17:00  ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚ -  ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ
Διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάννης
Κομισάριος: Ελευθεριάδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΜΕΛΙΚΗΣ                            17:00   ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.
Διαιτητές:  Τσοκόλης, Παπαθανασίου
Κομισάριος:  Μελανίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ                            17:00  ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ -  ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ
Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Τζίμα
Κομισάριος: Βόντζας

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (4ος ΟΜΙΛΟΣ )
Γήπεδο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ                            18:00  ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΑΣ ΑΝ. ΑΚΤΗΣ ΖΕΦΥΡ
Διαιτητές:  Γαζέτας, Κοϊμτζόγλου
Γραμματεία:  Γαλάνη – Δαουλτζής – Παπαδόπουλος Κ.
Κομισάριος:  Παραλικίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ                  18:00  ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ       
Διαιτητές: Γρέκος, Σελεβός
Κομισάριος: Λιρίδης
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΟΜΟΤΙΝΗΣ                        18:00  ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Πράττος
Κομισάριος: Γκουρτζελίδης
Γήπεδο ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ ΘΕΣ.                      18:00  ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ -   ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ
Διαιτητές:  Κουκουλεκίδης, Τζιόπανος Γ.
Γραμματεία:  Κολοκυθάς – Κωτσόβολος - Βουδούρης
Κομισάριος:  Φωτιάδης
Γήπεδο ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟΥ                            18:00  ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 
Διαιτητές:  Παπαδόπουλος Χ., Τοκμακίδης
Γραμματεία:  Γιαγλής – Σαλιμπασόγλου - Σκαλιστης
Κομισάριος:  Πολυχρονίδης
Γήπεδο ΔΙΑΒΑΤΩΝ                                  18:00   ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ -  ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ
Διαιτητές:  Παζόλης, Παπαθωμά
Γραμματεία:  Μπεκιάρης – Κόντος - Σαραφοπούλου
Κομισάριος:  Αστρεινίδης
Γήπεδο ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ                          18:00  ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ  - ΠΟ Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
Διαιτητές:  Τσούλης, Καρκαλέτσης
Κομισάριος:  Γιαβρής

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  
Γήπεδο ΠΑΟΚ                                          13:00  ΠΑΟΚ -  ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Διαιτητές:  Παργιανόπουλος, Ντούρας
Γραμματεία:  Δρακοπούλου – Μπέλλου - Λεονταρά
Κομισάριος:  Μήτσιου
Γήπεδο  Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ                              12:30  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -  ΑΡΗΣ  
Διαιτητές: Κοντίλης, Καρπάνος
Κομισάριος: Μπουρνάς
Γήπεδο ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ                         13:45  ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡ - ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 
Διαιτητές: Φάκαρος, Ντάνος
Κομισάριος: Χασάπης
Γήπεδο  ΕΠΤΑΠΥΡΓΙΟΥ                         13:00  ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 
Διαιτητές:  Δημάδης, Μελανίδης
Γραμματεία:  Γούτη – Μισιρλόγλου - Ακριτίδης
Κομισάριος:  Ανδρίτσος
Γήπεδο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                      14:30  ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ  - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 
Διαιτητές: Γιακείμη, Λαζόγκα
Κομισάριος: Τεφτίκης
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ( Β΄ΟΜΙΛΟΣ )  

Γήπεδο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ                     13:00  ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ -  ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
Διαιτητές: Τσιρόγλου-Ιορδανίδης
Κομισάριος: Ράπτης
Γήπεδο ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ                                 14:00  ΗΡΑΚΛΗΣ -  ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ
Διαιτητές:  Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Γραμματεία:  Κατρακυλίδου – Γρούτα - Πισκιούλης
Κομισάριος:  Καυχίτσας
Γήπεδο  ΄ΧΡ. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛ                     14:00  ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝ -  ΑΝΑΓΕΝ. Ν.ΡΥΣ. 
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Λαλλά
Κομισάριος: Σαλικίδης
Γήπεδο Δ,ΚΡΑΧΤΙΔΗΣ                             14:00  ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ
Κομισάριος: Λιρίδης
Γήπεδο  ΔΑΚ ΠΥΛΑΙΑΣ                           13:30  ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.
Διαιτητές:  Χατζηχαρίσης-Θωμόπουλος
Γραμματεία: Αρβανιτίδης – Αδαμίδης - Κούλλιας  
Κομισάριος:  Κασαπίδης
ΤΕΤΑΡΤΗ 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017
Γήπεδο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ                  19:00  ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. -  ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛ
Διαιτητές:  Λελούδας-Γεωργούλης
Γραμματεία:  Τασιώνα – Μπουρνάς - Λιούτσιας ο
Κομισάριος:  Λαδόπουλος


ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
        Οι γραμματείες στους αγώνες της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών που αναβάλλονται για την 11 και 14/1/2017, θα ισχύσουν  κανονικά οι ίδιες.
Να ενημερώνονται όλοι ότι.    
…….Στους Διεθνείς αγώνες, οι κριτές πρέπει να είναι στο γήπεδο μιάμιση ώρα ( 90 λεπτά ) πρίν από την έναρξη του αγώνα, για συντονισμό με διαιτητές και κομισάριο.
…..Στους αγώνες της Α1 Εθνικής κατηγορίας ανδρών και Διεθνείς, οι κριτές θα φορούν μαύρο σακκάκι, λευκό πουκάμισο και  γραβάτα, εκτός και αν η γηπεδούχος έχει δικές της μπλούζες που διαθέτει μόνο για τον αγώνα.
…..Σε όλους τους αγώνες Εθνικών Κατηγοριών  και Κυπέλλου Ανδρών και Γυναικών θα φορούν τους μέν ανοιξιάτικους και καλοκαιρινούς μήνες ασπρο πουκαμισο ή μπλουζακι , τους δε χειμερινούς σκούρο μπλέ μπουφάν.      
….  Υπενθυμίζεται η υποχρέωση, εάν κάποιος κριτής δεν έχει παρουσιαστεί 20 λεπτά πρίν από την έναρξη του αγώνα, ο χειριστής των 24’’ πρέπει να ενημερώνει οπωσδήποτε για την μη παρουσίαση.
….Δέν επιτρέπεται η αλλαγή καθηκόντων μεταξύ των οριζομένων κριτών.
….Κατα τη διάρκεια του αγώνα, ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ.